Daukanto g. 10, Palanga, Lietuva

info@psvcentras.lt

Kaip efektyviai sustiprinti organizmą

Nuo ko priklauso žmogaus sveikata?

imuniteto stiprinimasYra labai daug atsakymų į šį klausimą. Apibendrindami visus fizinės ir psichinės gerovės terminus, išskiriame svarbiausius, sveikatos veiksnius:

 • imuninė sistema;
 • endokrininė sistema (cheminiai junginiai – hormonai);
 • nervu sistema (stipriai įtakojama psicho – emocinio krūvio);
 • Kraujagyslių ir kraujotakos būklė;
 • medžiagų apykaita (metabolizmas).

 

 

 

Šiame straipsnyje paliesime tik imunitetą ir papasakosime apie du būdus, kaip efektyviai, greitai ir be didelių sąnaudų sustiprinti imuninės sistemos apsaugos mechanizmus.

               Pirmas būdas arba metodas:

Kiekvieno žmogaus organizme gausu judrių ląstelių, padedančių kovoti su infekcinėmis ligomis bei organizmui svetimomis medžiagomis, tai baltieji kraujo kūneliai – leukocitai, kurie apsaugo organizmą nuo įvairių infekcijų,

kraujo kūneliaivirusų bei bakterijų. Iš kraujo leukocitai patenka į audinius ir sunaikina juose esančias bakterijas virusus, pelėsi ir grybelius. Šiame straipsnyje žemiau, su nuoroda į video medžiagą, parodysime paprastą ir labai efektyvų būdą, kaip per 5 minutes, iki dviejų kartu padidinti baltųjų kraujo kūnelių, leukocitų (gerųjų ląstelių žudikių) kiekį kraujyje.

Štai jums žadėta nuoroda:

Čia bus parodytas siužetas, nuo 30min. iki 35min. su plaukimu baidare, bet, visą esmė ‘’trumpalaikis stresas’’, štai kas išprovokuoja organizmo reakcija. Tai kaip greitai pasididinti limfocitų kiekį kraujyje ryte, tiesiog apsipilkite šaltu vandeniu. Darant tą kiekvieną dieną organizmas pripras prie šalto vandens procedūrų ir organizmo reakcija (nespecifinis atsakas) nebus tokia perdėta, viskas susireguliuos savaime.

https://yandex.ru/video/search?text=bbc+horizont+film+krov

               Antras efektyvus būdas arba metodas:

Atkurti gerųjų bakterijų – probiotikų balansą žarnyno mikrofloroje. Apie tai, kas tos gerosios bakterijos, kuo jos mums gali būti naudingos ir kaip pasigaminti puiku natūralios fermentacijos gėrimą (toliau rasite gėrimo sudedamas dalis) namų sąlygomis, ir yra šis straipsnis. Taip pat jūs pamatysite – nuorodą į video filmą, (6 min. trukmės) kaip atrodo žarnynas po chemoterapijos (panašiai atrodo po antibiotikų). Filmuką pristato ir komentuoja japonų mokslininkas Hiromi Shinya. Taigi apie viską iš eilės.

Kodėl toks svarbus yra imunitetas?

Žmogaus organizmą sudaro 12 pagrindinių sistemų. Iš jų mokslininkai, kaip pagrindines išskiria imuninę ir endokrininę sistemas. Imuninė sistema – padeda kūnui išlikti sveikam ir susidoroti su ligomis, tai organizmo gebėjimas atskirti, kas yra sava, o kas – svetima. Imuninė sistema užtikrina organizmo apsaugą nuo įvairių nepalankių, neretai žalingų ir kenksmingų išorinių organizmų, kaip virusai ir bakterijos, nuo pakitusių (vėžinių) ląstelių, ir geba išsaugoti stabilią vidinę žmogaus organizmo terpę.

Imunitetas, kas ji slopina?

Sakoma, kad imunitetas yra įgimtas dalykas ir jeigu jis gerai funkcionuoja, žmogus gali džiaugtis laisve nuo daugelio ligų. Tuomet, kodėl imuninė sistema nusilpsta? Imuniteto slopintojų yra daug, tačiau patys populiariausi, sudarantys didžiausią imuninės sistemos slopinimo dalį ir dažniausiai pasitaikantys, yra sekantys: vaistai nuo temperatūros, antibiotikai, gliukokortikoidai (natūralūs gliukokortikoidai yra kortizolis, hidrokortizonas) ilgalaikis-lėtinis stresas, cukrus ir gausus angliavandenių naudojimas, nepilnavertė mityba, neigiamos emocijos, rūkymas, bei miego stygius. Mokslininkai atlikę tyrimus tvirtina, kad po antibiotikų kurso visuomet krenta imuninių ląstelių funkcinis aktyvumas ir reikalinga ne viena savaitė, kad viskas pasitaisytų.

T lasteles

T -ląstelės arba, gerosios ląstelės žudikės apsupo didelę vėžio ląstelę

Mūsų kūnai sudaryti iš labai mažų dalelyčių̨, vadinamų ląstelėmis

Jos tokios mažos, kad negalime pamatyti plika akimi. Žmogaus kūne jų yra didžiulė įvairovė ir kiekviena ląstelių̨ rūšis atlieka savo funkciją. Imuninė sistema taip pat sudaryta iš specializuotų ląstelių. Jos vadinamos imuninėmis ląstelėmis. Visos imuninės ląstelės yra baltojo kraujo ląstelės ir jos gaminamos iš specialių ląstelių esančių kaulų čiulpuose.

Kaip virusai, bakterijos patenka į mūsų organizmą?

Norint apsiginti nuo patogenų (mikrobų) virusai, bakterijos, pelėsis, grybelis, visa kas kenksminga ir žalinga mūsų organizmui. Mums reikia suprasti, kaip jie patenka i mūsų kūną. Labiausiai paplitę yra 4 būdai:

 1. Įkvepiant orą per nosį ir burną

Įkvepiant orą per nosį ir burną patogeninė mikroflora (tai ligas sukeliantys mokroorganizmai) neutralizuojama nosiaryklės, burnos, stemplės ir mūsų skrandžio gleivinės. Norite nesirgti ir pasiekti geresnį rezultatą, išmokite įkvėpti ir iškvėpti orą per nosį.

 1. Geriant vandenį ir valgant maistą

Geriant vandenį ir valgant maistą, neutralizuoja stemplės ir skrandžio gleivės ir skrandžio rūgštis.

 1. Pažeidus odą, per kraują

Patekus užkratui per pažeistą odą: mikrobus patekusius į kraujotaką neutralizuoja didieji baltieji limfocitai (gerosios ląstelės žudikės) trumpalaikio streso metu, jų organizme padvigubėja. Į bet kokį veiksmą, lūkestį, kuris mus išveda iš komforto būsenos, organizmas reaguoja vienodai – didina didžiųjų baltųjų limfocitų kiekį. Todėl kartais ryte apsipilti šaltu vandeniu yra tiesiog būtina. Įžymus 20a. endokrinologas Gansas Selje teigė – „gyvenimas be streso, tolygus savižudybei’’. Trumpalaikis stresas mus gydo, ilgalaikis žudo. Kitas baltųjų kraujo ląstelių tipas yra makrofagai, kurie prarydami naikina patogenus. Jų yra odoje, žarnyne, kepenyse, plaučiuose.

 1. Lytiniu keliu

Dažniausiai užsikrečiama ir susergama nusilpus imuninei sistemai, sergant medžiagų apykaitos, endokrininėmis ligomis, vartojant antibiotikus ar kitus vaistus.

Mikroflora, arba mikrobiota, kuo ji mums naudinga?

Medicina ir mikroflora – kodėl jų keliai nesikerta? Faktas yra tas, kad pagrindinės medicinos kryptys buvo suformuotos tuo metu, kai medikų bendruomenė mažai žinojo apie organizmo mikroflorą. Dažnai medicina neatsižvelgia ir ignoruoja šį svarbiausią žmogaus kūno komponentą. Jie, be jokios dvejonės, paskiria gydymą antibiotikais, nesuprasdami (ar nenorėdami suprasti) kokią traumą tokie vaistai sukelia organizmui. Bet kuris asmuo turi unikalių galimybių, leidžiančių jam prisitaikyti prie bet  kokios situacijos.

Kas padeda žmogui gerai jaustis ir išlikti sveikam

Šias galimybes jam suteikia stabili ir sveika mikroflora, kuriai mūsų organizmas yra namas. Ši mikroflora apsaugo žmogų nuo ligų ir palaiko jo sveikatą, nebent būtų sutrikdyta mikrofloros sudėtis ir sumažintas jos kiekis. Gydytojo paskirti antibiotikai kiekvieną kartą sunaikina naudingus mikroorganizmus mūsų vidaus sistemoje. Laisvose vietose apsigyvena patogeniniai mikroorganizmai, nes jie yra daug aktyvesni ir agresyvesni nei naudingos rūšys. Kodėl taip yra? Patys medikai sutaria, kad studijų metais jie buvo orientuojami į medikamentus ir į medikamentinį gydymą. Šiuolaikinė medicina išgydo ligas, bet negražina  žmogui visos sveikatos, gydomos pasekmės ir labai dažnai neatsižvelgiama į ligų atsiradimo priežastis.

Problema ne antibiotikai, o besaikis jų vartojimas?

Verta prisiminti, pats baisiausias ir nesveikiausias (kenksmingiausias) maistas nedaro tokios žalos mūsų mikroflorai, kaip besaikis antibiotikų vartojimas.

Dar ilgai po vartojimo, antibiotikai mūsų organizme ir toliau veikia, neleidžia augti draugiškajai mikroflorai. Po gydymo tokiais vaistais labai sunku atgaivinti prarastą vidinę mikrobiotos pusiausvyrą, o kartais – apskritai neįmanoma.

Kodėl šiuo metu viskas po truputi keičiasi į gerą?

Mokslas jau pripažįsta, kad virškinamojo trakto flora ir fauna yra „antrosios žmogaus smegenis”, ir kad, nuo virškinamojo trakto terpės daug kas priklauso.

Norint suprasti situacijos svarbą, pakanka įsivaizduoti, kad kiekvienoje žmogaus kūno ląstelėje yra 10 bakterijų ląstelių, 1 žmogaus gene – apie 100 bakterijų genų. Žarnynas yra pagrindinė jų dislokacijos vieta, be žarnyno, bakterijos gyvena odoje, burnoje, urogenitalinėje sistemoje, kvėpavimo takuose. Didžiulis neįtikėtinai mažų bakterijų kiekis: jų svoris žarnyne yra nuo 2 iki 3 kg.

Ką bakterijos veikia organizme, yra tiesiog neįtikėtina.

Bakterijos ir virškinimas:

Maistą, kuris nėra pilnai suvirškintas, renkasi bakterijos. Jos jį suskaido, leisdamos maksimaliai absorbuotis, kad netaptu toksinais (nuodais). Maisto įsisavinimo procese – virškinant, būtinai dalyvauja fermentai. Bakterijos gamina didžiąją dalį fermentų. Visi svarbūs gyvybiniai procesai – kvėpavimas, medžiagų apykaita, detoksikacija – šiems procesams taip pat reikalingi fermentai. Pajuskite bakterijų svarbą!

Bakterijos ir imunitetas

Bakterijos yra imuninės sistemos dalis. Apie 70% imuninių ląstelių yra žarnyne, o naudingosios bakterijos skatina jų darbą. Todėl dėl pusiausvyros žarnyne sumažėja ligų tikimybė.

Bakterijos ir emocijos

Bakterijos gamina aminorūgštis, kurios siunčiamos toliau į smegenis, ir ten jos virsta hormonais – serotoninu ir dopaminu – laimės ir malonumo hormonais. Žarnyno bakterijos gamina maždaug 80% serotonino.

Bakterijos ir vitaminai

Iš to, kas buvo ištirta dabar, bakterijos gamina vitaminą K ir B. Vitaminas K yra atsakingas už sveiką kraujotaką, B grupės vitaminai yra energijos ir geros nuotaikos šaltiniai. Taigi, mūsų imunitetas didžia dalimi priklauso nuo gerųjų bakterijų organizme, (regeneracinė aplinka) jų privalo būti 2/3, ne mažiau 70% gerųjų bakterijų. Kaip tą pasiekti? Vienas iš būdų – per maistą. Tik bėda ta, kad dabar gaminama daug, taip vadinamo „dirbtino”, perdirbto maisto, turinčio daug kalorijų, transriebalų (kaitinti riebalai) tai maistas, neturintis ,,organinių medžiagų’’, tai aukšto glikeminio indekso ,,šlamštas” – greitieji angliavandeniai. Taigi, rekomenduojame periodiškai pavartoti gerųjų bakterijų gėrimą, kuris yra gaminamas natūralios fermentacijos būdu, mūsų sveikatingumo centre, Palangoje.

gira psv

Į gėrimo sudėtį įeina:

 • ciberžolė;
 • imbieras;
 • medus;
 • virintas vanduo;
 • probiotikai – gerosios bakterijos M – kurunga.

Detaliau galite pasiskaityti čia: (https://disbakter.ru/em-kurunga-moshhnyj-probiotik-i-immunomodulyator.html) (regeneracinė aplinka virš 90 štamu (mikroorganizmų grupių).

Farmakologinis poveikis

Atkuriamas ir reguliuojamas naudingų bakterijų balansas žarnyno mikrofloroje:

 • slopinami pūlingi virškinimo trakto procesai;
 • padidėja kūno apsauginės savybės. Pieno rūgšties bakterijos užkerta kelią infekcinėms ligoms, organizmas išvalomas nuo puvimo produktų ir toksinų;
 • padidėja imunitetas. (Tokių organų, kaip inkstai, tulžies pūslė, kepenys, kasa, apkrova sumažėja keliasdešimt kartų);
 • stiprina nervų sistemą, gerina darbingumą;
 • reguliarus M – kurunga vartojimas skatina vitaminų, amino rūgščių, mineralų, angliavandenių, baltymų sintezę;
 • pateikiama patikima kūno infekcijos apsauga epidemiologinės ligos laikotarpiais;
 • sumažėja akmenų formavimas;
 • lėtina senėjimo procesus;
 • mirtinai veikia įvairius oportunistinius ir patogeninius mikroorganizmus;
 • užtikrina patikimą kūno infekcijos apsaugą, epidemiologinės ligos laikotarpiais.

Kodėl geriau gerti būtent skystus probiotikus?

Kaip dabar jau žinote, skrandyje yra viskas, arba daug kas neutralizuojama. Tam, kad probiotikai patektų į plonąjį  žarnyną (šarminę terpę) geriausia gerti skystį. Geriant mažais gurkšniais, gėrimas per stemplę, per viršutinę skrandžio gaubtinę, patenka tiesiai i plonąjį žarnyną.

Kodėl reikia gerti mažais gurkšniais?

Geriant, ryjant dideliais kąsniais skystis bėgdamas per stemplę, nespės sušilti iki 37 laipsnių (kūno temperatūros) o šalto skysčio organizmas į žarnyną nepraleis (organizmą ištiktų šokas) prievartis užsidarys ir skystis bus tol kol sušils.
Na, o kas atsitinka rūgštinėje terpėje? Tam, kad tabletės – gerosios bakterijos nežūtų rūgštinėje terpėje, jų turinys turi būti kapsulėje, kuri suyra plonajame žarnyne (šarminėje aplinkoje).

Gerųjų bakterijų gėrimas ‘’Gira’’

Fermentuojasi nuo 4 iki 6 dienų. (Fermentacija yra organinių medžiagų, cukraus, krakmolo ir kt. irimo procesas, veikiamas fermentų, kuriuos gamina tam tikros rūšies bakterijos kaip grybai, mielės). Dėl to gauname išskirtinio skonio ir labai naudingą produktą, kuriame yra gyvųjų bakterijų ir gyvybiškai svarbių produktų – metabolitų, vitaminų, mineralų, organinių rūgščių, fermentų, trumpų grandinių riebiųjų rūgščių ir kt. Pagamintą produktą supilstome į hermetiškus sulčių maišelius po 3-5 litrus, laikant šaldytuve, galiojimo laikas 3 mėn. Gėrimas geriamas po 200 g. ryte ir vakare, mažais gurkšneliais, 20 minučių iki valgymo. Paprastai 5 litrų gėrimas sunaudojamas per 10 – 15 dienų.

Gėrimą – ‘’Gira’’ galite užsisakyti:

Palangos Sveikatingumo Centras
+370 606 87850 Agneta
info@psvcentras.lt
Daukanto g. 10, Palanga, Lietuva

Kaip atrodo žarnynas po chemoterapijos (tas pats po antibiotikų) ir kaip gerosios bakterijos valo mūsų žarnyną, pristato japonų mokslininkas Hiromi Shinya: https://m.youtube.com/watch?v=yUYwEYTHn6w

Tad, nesirkite ir būkite sveiki!

Pasidalinti

Nėra komentarų

Sorry, the comment form is closed at this time.

KĄ VALGYTI VAKARE, KAD NEAUGTŲ SVORIS?