Daukanto g. 10, Palanga, Lietuva

info@psvcentras.lt

Gerosios žarnyno bakterijos

Kiekvienas iš mūsų gyvena su daugybe simbiotinių, gerųjų žarnyno bakterijų.gerosios žarnyno bakterijos

Tai, įvairių tipų, gyvų organizmų glaudus, darnus ir ilgas sugyvenimo procesas vadinamas simbioze, nes tai padidina jų galimybes išgyventi. Ryškus pavyzdys yra simbiotinės (gerosios) žarnyno bakterijos, gyvenančios žmogaus organizme, be kurių virškinimo procesas ir mūsų gyvenimas būtų neįmanomas. Tokie simbiontų santykiai yra naudingi visiems proceso dalyviams, simbiotinės – gerosios bakterijos, yra naudingos, bei svarbios įvairių žarnyno funkcijų atlikimui, bei ligų profilaktikai. Tai, santykiai tarp dviejų organizmų, kuriuose kiekvienas organizmas gauna naudos iš kito buvimo ir negali egzistuoti be jo. Jei simbiozė naudinga tik vienam iš „sugyventinių“, o kitam kenkia, tuomet kalba eina apie parazitavimą.

O kas yra blogosios žarnyno bakterijos?

Tai parazitais arba patogenais vadinamos (blogosios) – bakterijos, gyvenančios kitų mikroorganizmų sąskaita, siekiančios naudos tiktai sau.

Dabar jau žinoma, kad, nuo gerųjų bakterijų kiekio mūsų organizme, priklauso kokia mikroflora vyrauja žarnyne, simbiotinė ar patogeninė.
Vyraujant simbiotinei aplinkai, žarnyne vyksta normalūs virškinimo procesai. Visi procesai vyksta regeneracinėj aplinkoj (viskas kas gyva) dalyvaujant gerosioms bakterijoms.

Kas konkrečiai priklauso nuo gerųjų bakterijų?Imuninė sistema

  • Bakterijos yra imuninės sistemos dalis, jos stimuliuoja imuninę sistemą (70% organizmo imuniteto priklauso nuo gerųjų bakterijų, tai – imuniteto pagrindas)
  • Palaiko normalų PH (rūgščių bei šarmų pusiausvyrą)
  • Maistą, kuris nėra pilnai suvirškintas, renkasi bakterijos
  • Mažėja ligų tikimybė
  • Gamina B grupės vitaminus, amino rūgštis, virškinimo fermentus
  • Slopina pūlingus virškinimo trakto procesus
  • Skatina vitaminų, amino rūgščių, mineralų, angliavandenių, baltymų sintezęVisi svarbūs gyvybiniai procesai – kvėpavimas, medžiagų apykaita, detoksikacija – šiems procesams taip pat reikalingi fermentai, kuriuos gamina organizmo gerosios bakterijos.

Kaip suprasti ir kokie požymiai nusako apie blogąją – patogeninę aplinką organizme?

Vienas iš požymių, kuomet žarnyne vyksta puvimo – rūgimo procesai (degeneracinė aplinka), kuomet pilve kaupiasi dujos. Dažniausiai taip atsitinka kuomet maiste trūksta, organinių medžiagų, skaidulų, ląstelienos. O juk viso šito taip reikia mūsų gerosioms bakterijoms.
Dažnai, tokiu atveju, pučia pilvą, šąla kojos, kyla klausimas kodėl?
Dvylikapirštėje žarnoje kaupiasi dujos, padidėja spaudimas žarnos viduje, užspaudžiami šlapimtakiai, pablogėja kraujotaka, kaip pasekmė ,,šąla kojos”.
Ar verta valgyti netinkamą – mažos maistinės vertės maistą, kuriame labai daug transriebalų (perkaitintų riebalų), nereikalingu kalorijų, daug pridėtinio cukraus, juk tai maistas neturintis ,,organinių medžiagų’’, ,,šlamštas’’, greitieji angliavandeniai? Gaminiai iš aukščiausios rūšies miltų, konditerijos gaminiai, poliruoti baltieji ryžiai, cukrus, keptos bulvės, limonadai ir gazuoti gėrimai, vaisių sultys, kečupas, traškučiai, greitas maistas, tai stipriai perdirbtas maistas, pasterizuotas, konservuotas, paveiktas stabilizatorių. Tai negyvas maistas, kuriame daugiausia patogeninių bakterijų.

Tokiu atveju reikia kuo skubiau:

Gerųjų bakterijų atkūrimas

Atkurti gerųjų bakterijų – probiotikų balansą žarnyno mikrofloroje. Tam, kad gerosios bakterijos galėtų egzistuoti ir augti jūsų žarnyne, joms reikalinga speciali terpė. Ją sukurti gali padėti rūgštus maistas, fermentuotos daržovės (pvz., rauginti kopūstai, rauginti agurkai, natūralus jogurtas, natūraliai fermentuota gira). Juose yra ne tik probiotikų, bet ir tam tikros rūšies rūgščių, tokių kaip acto rūgštis, tai yra sveika rūgštis, sukurianti gerųjų bakterijų augimui reikalingą pH.

Gerosios bakterijos – simbiotinė aplinka, apsaugo žmogų nuo ligų ir palaiko jo sveikatą, nebent būtų sutrikdyta ilgalaikio streso, antibiotikų, arba kuomet kenčia visas organizmas nuo netinkamos mitybos.

O kokios dažniausiai yra ligų priežastys?

Dažniausiai tai infekcinės ligos, kurias sukelia mikroorganizmai: bakterijos , virusai, parazitai, grybelis, pirmuonys.
Kaip profilaktinis vienas iš sprendimo būdų, reikia pasirūpinti savo organizmo mikrobioma – gerosiomis bakterijomis!

Rekomenduojamos Stovyklos

Pasidalinti

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

KĄ VALGYTI VAKARE, KAD NEAUGTŲ SVORIS?