Daukanto g. 10, Palanga, Lietuva

info@psvcentras.lt

Hemoskenavimas – priešlaikinė diagnostika pagal „gyvo“ kraujo lašą

Dažnai pacientas jaučiasi blogai, o kraujo tyrimai, yra normos ribose.
Atliekant hemoskenavimą, pirmiausiai mes tiriame “gyvą” kraujo lašą, paimtą iš piršto, naudodamiesi tamsaus lauko mikroskopu. Kraujas nedžiovinamas ir nedažomas. Jis tiriamas iš karto (kol jame esančios ląstelės dar yra gyvos), svarbiausia, kad dalyvaujant pačiam pacientui, kraujo vaizdą padidinus daug kartų (maždaug 2 200).
Dar vienas didelis pranašumas – tai metodo vaizdumas, todėl, kad mikroskopas sujungtas su vaizdo kamera, kuri parodo vaizdą monitoriaus ekrane. Tokiu būdu pacientas turi galimybę stebėti visus kraujyje vykstančius procesus esamuoju laiku. Mikroskopas taip pat gali fotografuoti ir filmuoti Jus dominančius objektus. Hemoskenavimo metodas teikia galimybę pažinti savo vidų paciento akimis.

HomoskenavimasKuo ypatingas hemoskenavimo metodas?

Hemoskenavimo dėka galima atlikti ne kiekybinę, o kokybinę kraujo analizę.
Hemoskenavimas, kaip diagnostika sukurtas ne tik tam, kad nustatytume ligas, bet tam, kad rastume ir jų priežastis ir užkirstume kelią joms vystytis.
Hemoskenavimo metodas padeda įvertinti:
Kraujo formos elementų būklę: leukocitų, limfocitų ir trombocitų būklę; eritrocitų būklę (jų formą, dydį, nuspalvinimo laipsnį ir jų judėjimą kraujo plazmoje); išaiškinti agregacijų būvimą, t.y. eritrocitų susiklijavimą į monetų pavidalo stulpelius (tai liudija apie kraujo rūgštingumo padidėjimą).
Metodas suteikia galimybę daryti išvadas dėl:
  • parazitų invazijos (paplitimo) organizme;
  • vienaląsčių parazitų būvimo organizme;
  • polinkio susidaryti trombams;
  • galimybės atsirasti smėliui, šlapimo sistemos akmenligei, podagrai;
  • objektyvios medžiagų apykaitos organizme;
  • imuniteto susilpnėjimo (įvertinant imuninės sistemos būklę) ir organizmo gebėjimo atsistatyti;
  • kraujo rūgštingumo padidėjimo (rūgštingumo-šarminio balanso kraujyje sutrikimas);
  • per didelio laisvų radikalų kiekio.
Apie problemas galime kalbėti 100 kartų ir nesistengti jų išspręsti. Bet pakanka tik vieną kartą problemą pamatyti ir iš karto galime suprasti, kad atėjo laikas rūpintis savo sveikata. Ne tada, kai iškilo problema, o būtent dabar, kai dar galime viską lengvai ištaisyti. Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis daugiau kaip 4,5 mlrd. žmonių pasaulyje yra užsikrėtę parazitinėmis ligomis.
Kasmet infekcinės ir parazitinės ligos pareikalauja 15-16 mln. žmonių gyvybių. Pagrindinį vaidmenį parazitinių ligų tarpe vaidina helmintai, kuriems tenka apie 90% visų parazitinių susirgimų atvejų.
Taip pat galima matyti kraujo plazmos būklę (įvairių intarpų būvimą joje): cholesterolio kristalus; šlapimo rūgšties ir ortofosforo rūgšties druskas; bakterijų, mielių, grybelinės floros ir jos sporų būvimą; parazitinių helmintų lervų būvimą (kirmėlių ir kt. parazitų); greitai iškrentančias fibrinogeno nuosėdas (tai rodo streso simptomus ar kepenų nepakankamumą).
Tyrimą atlieka: Laura Rimkutė
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU)
Maisto srities ekspertė

Rekomenduojamos Stovyklos

Pasidalinti

Nėra komentarų

Rašyti komentarą

KĄ VALGYTI VAKARE, KAD NEAUGTŲ SVORIS?