Daukanto g. 10, Palanga, Lietuva

info@psvcentras.lt

Naudingi patarimai ne tik prieš koronavirusą, bet ir kiekvienai dienai

Mes, kaip sveikatinimosi organizacija„PSVcentras‘’gyvuojame ketvirtus metus. Ačiū visiems, kurie visą šį laiką buvote ir esate kartu su mumis. Per šį laikotarpį įvyko daug gerų dalykų, paskaitų, daug praktinių užsiėmimų, gavome  daug naujausių žinių, paremtų išsamiais mokslinais tyrimais, bei turime geros praktinės patirties.

Straipsnis: Kaip efektyviai sustiprinti organizmą →

Norisi, kad viską, ką jus išmokote stovyklų metu, ir ką sužinojote, būtų panaudota šiuo metu Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai. Reika apsaugoti ne tik save, savo artimuosius, artimiausius draugus, savo kaimynus, bet ir mūsų Respublikos žmones.

Taigi, prisiminkime kartu keletą esminių patarimų, kurie gali būti naudingi dabar:

  1. Būtina vengti ilgalaikio lėtinio streso (ilgalaikio streso metu, dėl kortizolio poveikio organizmui, baltymų sąnaudos padidėja iki septynių kartų, ženkliai silpnėja imunitetas,baltymai yra – nepakeičiamų aminorūgščių šaltiniai)
  1. Privalomas fizinis aktyvumas, darykite mankštas (prisiminkite bent jau statodinaminius pratimus)
  1. Valgykite žemo glikeminio indekso produktus, venkite pridėtinio cukraus (išprovokuoja didelį kiekį insulino, palaiko, skatina uždegiminius procesus)
  1. Gerai išsimiegokite (miegas geriausiai atstato jėgas)
  1. Valgykite natūralios fermentacijos produktus (rauginti kopūstai, agurkai, morkos ir tt.) daug gerųjų bakterijų, žarnyno mikrobiota reguliuoja daugelį fiziologinių funkcijų, tiek žarnyne, tiek įvairiuose audiniuose ir organuose 70% imuniteto, tai – žarnynas.
  1. Atlikite praktikas su kvėpavimo pratimais (tuo pačiu bus gera meditacija)
  1. Rytais apsiliekite šaltu vandeniu – šaltas dušas (trumpalaikis stresas išveda iš ilgalaikio streso)
  1. Būtina vartoti riebalus (lašiniai, riebus naminis vištienos sultinys, ghi sviestas, sviestas 83% riebumo, riebi žuvis, kiaušiniai, avokadai, alyvuogės, riešutai, moliūgu sėklos ir tt.)

Pirmoje vietoje riebalai reikalingi plaučių surfaktanto gamybai, juo yra padengiamos plaučių alveolės, surfaktantas padeda mažinti skysčių kaupimąsi ir palaiko kvėpavimo takų optimalią drėgmę, jo baltymai dalyvauja imuninėse reakcijose. Nėra riebalu – neturėsite normalaus kvėpavimo ir gero imuniteto.

 Mes gyvename technologinio proveržio ir globalių pokyčių eroje. Kas mūsų laukia ateityje ?

Privalome suprasti kad mūsų pasaulis tampa kitoks, viskas greitai keičiasi. Kas dar vakar buvo apsprendžiama žodžiais ‘’neįmanoma’’arba ‘’negali būti’’, šiandien jau tampa norma? Po koronaviruso pandemijos, mes atsidursime visai kitame pasaulyje, viskas nuo šiandien keičiasi iš esmės, vyksta staigi žmonijos evoliucija (pokyčiai laikui bėgant) ir mums reikia išmokti su tuo gyventi.

Turime iš naujo įvertinti žmogiškas vertybes

Nes jas pakeitė, įsigalėjęs materialistinis požiūris į žmogų, į jo gyvenimą. Tai įstūmė mus į nesibaigiantį klaidžiojimų, nusivylimų, patarimai prieš koronavirusąvartojimo ir beprasmybės liūną. Šiandien mums reikia to, kas mus daro žmonėmis, o būtent – gebėjimas bendrauti, atjauta, meilė, teisingumas ir supratimas kitų žmonių atžvilgiu, tikro humaniškumo. Užsiimkime tiek asmeniniu, profesiniu, tiek fiziniu tobulėjimu, ateityje, tai jums labai pravers. Nes nepaisant šiuolaikinės medicinos ir technologijų plėtros, mes vis dar stipriai priklausomi nuo natūralios atrankos. Mokslo ir medicinos atradimai, naujausi vaistai, antibiotikai, skiepai, šiuolaikinės medicinos technologijos pagerino žmonių sveikatą ir ilgaamžiškumą, tokiu būdu, netgi nejaučiant, privertė mūsų imuninę sistemą dirbti mažiau, ar toks kelias teisingas? parodys ateitis! Gamtos dėsnis sako, kad:

Nenaudojamas organas, arba sistema sunyksta, tai tik laiko klausimas.

Visi supranta, kad ateityje darbui prie kompiuterio, nebereikės tiek daug raumenų, kaip dabar, raumenys sumažės, atrofuosis (sunyks) tai normalu, bet:

Kam reikia slopinti gerai veikiančia sistema – imunitetą?

Kodėl šiandien pavojingas koronavirusas, nes nėra šiam virusui, nei skiepų, nei vaistų. Tai naujas virusas, kuris pasaulį užklupo netikėtai, tam nebuvo pasiruošta. Nes negali pilnai pasiruošti tam, kas atsiranda staiga, kaip perkūnas iš giedro dangaus.

Kam labiausiai pavojingas koronavirusas?

Vyresnio amžiaus žmonėms, būtina pasisaugoti! nes su amžiumi viskas silpnėja, visų organizmo sistemų ir organu darbas blogėja, tai normalu! Su metais silpnėja klausa, prastėja regėjimas, kvėpavimas, širdis, nervu sistema, ne išimtis ir imunitetas, norime mes to, ar nenorime jis – silpnėja. Labai svarbu tai suprasti ir to negreitinti, be reikalo eikvojant mūsų organizmo resursus.  Atsisakykite daugumos nesveikos gyvensenos įpročių! pasistenkite daugiau jūdėti, mankštintis, sveikai maitinkitės, jokio ilgalaikio streso ir tt.. nes, priešingu atveju galite ne gyventi, o kovoti už gyvenimą!

Tai ką gi daryti žmogui pas kurį silpnas imunitetas? O vaistų ir skiepų dar nėra!

 IZOLIUOTIS ir dar karta IZOLIUOTIS!

 Kito kelio tiesiog nėra

Tik pasibaigus koronaviruso epidemijai (nemaišyti su pandemija) galima bus nutraukti izoliaciją, atnaujinti bendravimą, toliau gyventi!

Žmonės pastoviai vystosi, evoliucionuoja, daugelis pokyčių, atsirandančių su žmogumi yra nematomi, tik laikui bėgant, po daugelio metų jie pasireikš visa jėga. Bet tai, kas bus po daugelio metų, mums yra nežinoma ir neaktualu šiandien.

Būkite sveiki, saugokite save ir kitus!

Pasidalinti

Nėra komentarų

Sorry, the comment form is closed at this time.

KĄ VALGYTI VAKARE, KAD NEAUGTŲ SVORIS?