top of page

Vakuuminių taurių terapinis masažo metodas

Kaip atsirado šis gydymo metodas?

Kaip žinoma iš šaltinių, pirmieji šį gydymo metodą naudojo senovės egiptiečiai. Vienoje iš senovinių tų metų freskų, archeologai pamatė medicinines taures. Kaip vėliau išaiškėjo, kad kiekvienas save gerbiantis Egipto gydytojas, jas turėjo savo įrankių dėžutėje. Senovėje medicininės taurės buvo gaminamos iš keramikos, bronzos ir net iš bambuko. Vėliau taures pradėjo naudoti graikai, romėnai ir kiniečiai, kurie šį terapijos metodą per 2-jų tūkstančių metų istorijos laikotarpi, taip ištobulino, kad vakuuminės taurės labai sėkmingai naudojamos iki šių dienų. Plačiausiai taurių terapijos-gydymo metodas buvo pasklidęs Kinijoje, iš kur ir atsirado Europos žemyne. Populiarinant vakuumines taures, didelės apimties tiriamąjį darbą atliko Rusijos akademikas Pirogovas, jis daug ir intensyviai dirbo, patvirtindamas taurių terapinio gydomojo poveikio didelį efektyvumą ir naudą.
Kada atsirado taurių terapija Lietuvoje?

Tikslių duomenų nėra, bet vyresnio amžiaus žmonės dar puikiai prisimena savo vaikystėje atliekamas procedūras su stiklinėmis karštomis taurėmis. Vakuumas būdavo sukuriamas taurės viduje, išdeginant esanti deguonį, medicininio spirito pagalba. Taip būdavo gydomi plaučių uždegimai, peršalimai, bronchitai, stiprus kosulys. Mūsų laikais naudojamos saugios šiuolaikiškos, aukštos kokybės vakuuminės taurės, nereikalaujančios manipuliacijų su ugnimi. Pagamintos iš permatomo plastiko, kur vakuumas sukuriamas pompos pagalba.


Koks yra vakuuminių taurių panaudojimo tikslas, kokio rezultato tikimasi?

Vakuuminės taurės yra naudojamos norint atstatyti mūsų vidaus organų darbą, normalizuoti žarnyno sutrikimus, atliktį detoksikaciją ir sumažinti kūno riebalus, taip pat atstatyti sportininkus po intensyvaus fizinio krūvio, sumažinti raumenų, sąnarių skausmą, pvz.: jeigu pradėjo skaudėti klubo sąnarys, tai greičiausiai bus sutrikusi kraujotaka. Panaudojus keletą kartų vakuumines taures klubų srityje, skausmai praeis, arba ženkliai sumažės, kas tai? Sveikatinantis ar placebo efektas, spręskite patys.

Vakuuminės taurės efektyviai padidina organizmo imuniteto apsaugines funkcijas. Dėl kraujo ląstelių patekimo į tarpląstelinę terpę, aktyvuojama imuninių reakcijų grandinė. Kūnas suvokia mėlynę kaip atvirą žaizdą ir mobilizuoja organizmo potencialą gynybai nuo galimos infekcijos. Žymiai padidėja audinių makrofagai, kurie naikina mikroorganizmus ir patogenines ląsteles. Vyksta organizmo efektyvus valymas nuo visų rūšių toksinų, virusų ir kitų infekcinių elementų.


Koks yra vakuuminių taurių veikimo principas?

Taurės viduje sukuriama vakuuminė aplinka, todėl taurės lengvai prilimpa prie odos. Jos dedamos ten kur yra daug raumenų ir yra tankus riebalų sluoksnis, nugara, krūtinė, klubai, kojos. Dėl padidėjusio slėgio į tą vietą, kur yra uždėtos vakuuminės taurės, padidėja kraujo ir limfos pritekėjimas, tai yra, sustiprėja medžiagų apykaitos procesai ir suintensyvėja kraujotaka, skatinama kraujo mikrocirkuliacija. Vakuumas į išore ištraukia daug limfos kraujo ir iš po odos su krauju ištraukiama daug toksinių medžiagų, virusai, bakterijos, herpes virusas. Tuo pačiu metu, viršutiniame odos sluoksnyje plyšta smulkūs kapiliarai, susidaro mikrotraumos, atsiranda raudonos ar net tamsiai raudonos dėmės, kuo intensyvesnės dėmės po procedūros, tuo daugiau organizme yra toksinų ir kitų agresyvių medžiagų.
Ar naudinga vakuuminių taurių terapija sportininkams po fizinio krūvio?


Sportinėje medicinoje manoma, kad mikrotraumos gydo makrotraumas. Raumens audinys susideda iš skaidulų, jos yra surištos į pluoštus ir taip jos suformuoja visą raumenį.

Netreniruoto žmogaus raumenų skaidulos yra skirtingo ilgio, trumpos arba ilgos. Atliekant intensyvią mankštą, trumposios miofibrilės lūžta. Reguliariai treniruojantis raumenų skaidulų viduje esančios miofibrilės tampa vienodo ilgio. Fizinio pratimo metu visuomet yra ardoma bei žalojama raumens struktūra, skaidulos plyšta, atsiranda mikrotraumos. Raumens gijimo metu formuojasi naujos skaidulos, raumuo didėja (hipertrofuojasi). Taigi, intensyvi treniruotė, tai raumenų tam tikras žalojimas, tuo ir paremtas, raumens augimo procesas.

Atsistatymo procesą galima pagerinti panaudojus vakuuminių taurių terapiją. Po intensyvaus fizinio krūvio, taurės padės sumažinti raumenų skausmą, pagerins kraujotaką, paskatins audinio regeneracijos procesą.


Ar vakuuminės taurės pasižymi šalutiniu poveikiu?

Šiuo metu patikrintų duomenų apie šalutinį taurių poveiki nėra. Vakuuminių taurių terapija sunkiai skinasi kelią oficialioje medicinoje, kaip teigia medikai: nėra jokių mokslinių įrodymų patvirtinančių terapinių taurių veiksmingumą. Bet, kaip teigiama, iš kitos ‚,netradicinės medicinos’’ specialistų pusės, taip pat nėra jokių mokslinių tyrimų ir įrodymų, kad vakuuminių taurių terapija yra kenksminga. Kaip ir bet kuris kitas gydymo metodas, vakuuminės taurės turi kontraindikacijas (med. aplinkybė, dėl kurios yra žalinga arba negalima vartoti kokio nors gydymo metodo ar vaisto)

Tai - padidėjusi kūno temperatūra, kraujavimas, pūlingas odos uždėgimas, tuberkuliozė, lėtinės ligos su paūmėjimu, vaikai iki dvejų metukų, alerginės reakcijos, nerviniai ir psichiniai sutrikimai.

Draudžiama dėti vakuumines taures ant stuburo, kaklo, galvos, širdies plotuose, ant pieno liaukų ir išsikišusių kaulų dalių.


Mūsų centre naudojamas vakuuminių taurių masažo aparatas atlieka procedūras pulsuojančia amplitude, tai sustiprindamas vakuuminį spaudimą, tai jį sumažindamas. Nuo to procedūra tampa tik malonesnė.

0 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page